Çocukla Gidilebilecek Mekan Önerisi 2 / Denizatı

22 Şubat 2016

445 görüntülenme

Bebek ve çocukla gidilebilecek, tavsiye ile keşfettiğimiz ve tavsiye ettiğimiz kişilerin de oldukça memnun kaldığı bir tatil köyünden bahsetmek istiyorum sizlere.

Burası İzmir – Gümüldür’de 60.000 m2 üzerine kurulu bir tatil köyü, Gümüldür’ü de bu tatil köyüyle birlikte yeni duydum. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine araştırdım, uzun zamandır internetteki fotoğraf ve yorumlara bakarak, tatil yeri ayarlamamaya kararlıyken.. Riskli bir karar oldu benim için. Fotoğrafları çok güzeldi, ama beni en çok koca yeşillik alanı ve çocuk dostu olması cezbetmişti, hemen yorumlara bakmaya başladım. Meğer buranın müdavimleri varmış, gittiğimizde tanıştığımız kişilerden de çok duydum, tatilimizin bir kısmını burada geçiririz mutlaka diye..

Rezervasyon için aradığımızda şansımıza boş yer bulduk, çook önceden ayarlamak gerek, ayrıca erken rezervasyondan da faydalanmak lazım kesin gitmeye niyetiniz varsa, fiyat farkediyor gerçekten. Biz tam sezonda ve önceden planlı gitmediğimiz için faydalanamadık maalesef. Ama baştan şunu sölemeliyim ki, eğer çocuğunuz yoksa ya da etrafta bi sürü bebek ve çocugun olduğu bir tatil yapmak istemiyorsanız hiç uğramayın bile ! Bu da çocuksuz kişiler için bir not oluversin burada:)

İnternet sitelerindeki şu cümle, gerçekten burayı anlatıyor ; “Uzun açık büfelerde yemek kuyruğu beklemeden, havuz kenarlarında balık istifi güneşlenmeye çalışmadan, kavurucu akdeniz güneşinden bunalmadan, rafine bir tatil için sizi Denizatı'na bekliyoruz” .

Sahile yakın kocaman bir yeşil alanı var, denizden sonra çocuğunuz kumla oynamaya doyunca, bu alanda vakit geçirebilirsiniz. Sizi her sabah minik sincaplar karşılıyor. Ayrıca sabahları minikleri eğlendirmek için kurabiye yapma, boyama, oyunlar gibi çeşitli aktiviteler yaptırdıkları bir alan ve bu alanın yanında güzel bir park var. Parka yakın bir yerde şezlonglarınızı seçiyor ve içiniz rahat güneşlenebiliyorsunuz, kuzucuğunuz da eğlenmiş oluyor. Akşamları mini disco sonrası yetişkinler için de hergün farklı aktiviteleri oluyor.

Yemekler konusuna gelince; kızımız o dönemde yemek konusunda bizi epey uğraştırdı, mama sandalyesinde sesleri çıkmadan oturup yemeklerini yiyen çocukları olan ailelere nasıl bakıyorduk tahmin edersiniz : ) Bebek ya da çocuksuz bir masa yoktu, halden anlar bakışlarla karşılaşıyorduk hep, garsonlar ve diğer masadakiler de arada bizim kadar uğraştı: ) Hijyen konusuna da özen gösterdikleri belliydi, tatil yerlerinde ne kadar hijyen olur ki derim hep ama burda içimiz rahat yemek yedik diyebilirim.  İnternet sitelerinden açık restoran alanının fotoğraflarını görebilirsiniz, bu alanın fotoğraflarını çekmeyi atlamışım..

Öğle yemeğinden sonra etraf bebek arabasıyla dolaşan kişilerle doluyor, çocuklar uyuyunca etraftaki hareket biraz azalıyor tabi: ) Sonra anneler güneşlenmeye, babalar da ya bir aktivite ya da uykuyaa..

Odalar tek katlı ve her odanın önü koca yeşillik bir alan, tek kötü yanı, çocuklu aileler için banyosu çok küçük. Bunun dışında benim takıldığım minik detaylar vardı tabi ama gözardı edilebilecek şeyler diyelim..

Çocukla nasıl rahat tatil yaparım düşüncesiyle mekan arayışındaysanız, yemek sorunu olmadan, hem doğayla içiçe, hem denize sıfır, hem eğlenceli..

 

Mutlaka inceleyin ve hiç şüphesiz gidin derim.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki formu doldurarak yorum bırakabilirsin. Kişisel bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaz.

Yorumun gönderiliyor. Sayfayı kapatmamalısın.
Captcha

Yorumlar

ORKAN HALILOGLU
20 Nisan 2016 11:07
Mükemmel bir yere benziyor