Star Wars Rogue Vodaf One

4 Ocak 2017

75 görüntülenme

İlk gösterimi 1977’de yapılan ve Yıldız Savaşları efsanesini başlatan ilk Star Wars serisi; izleyici, film ekibi ve özellikle filmin yaratıcıları için olağanüstü bir deneyimdi.

Ayakları yere basan seyirci için böyle fantastik bir kurgu ve yapım filmin daha var olmadan silinmesine neden olabilir yapımcıları için ise gerçek bir yıkım olabilirdi.

Filmin yapımcısı seyirciyi bir anda gerçeklerden koparmak yerine ne yaptı? Neyi kullandı?

Tabii ki 2. Dünya Savaşı'nda havada sıkça yaşanan it dalaşlarını.

Aslında kurulan bu inorganik bağ bu gerçeği bilen ve ondan kopmak isteyenler için gayet organik bir bağa dönüşmüş ve korkulanın aksine Yıldız Savaşları kopmaz bağlarla tutunmuştu sinemaya.

Tıpkı Vodafone gibi.

Globalizminden aldığı gücü glokal değerlerle birleştirdi, yerel değerler ekseninde var olduğu her an bir üste taşıdı Vodafone Türkiye'yi.

İnsanlar bu yabancı ama tanıdık operatörü çok sevdi ve sahip çıktı. Vodafone tuttu ve yeni maceraların önünü açtı.

Dönelim Star Wars'a...

Yıldız Savaşları'nın devam serilerinde ilk filmdeki kadar heyecanlanmadım açıkçası.

İlk film o kadar çarpıcı ve mükemmeldi ki diğerleri Disney'in gösteri oyunları gibi geliyordu.

Star Wars Rogue One bu üçlemedeki stabil hissi alt üst etti.

Jedha kentinde kurulan  pusu ile asıl konuya giren film sonrasında kendinizi büyülü, fantastik bir maceranın içinde bulmanızı sağlıyor. Gereksiz aksiyonlardan arınmış, kendiliğinden devinen çok güçlü karakterlere sahip olan film daha önceki Star Wars serisinin yapamadığı kadar etkileyici olmuş.

Birbirine eşit, hiç birisi silik olmayan 12 kahramanın fedakarlıklarından oluşan film 1977 yapımı Star Wars’ın ilk serisi ile günümüz arasında zamanı kıran çok güçlü bir köprü kuruyor. Final sahnesinde filmi siz yaratmışsınız duygusuyla  elleriniz ağrıyana kadar alkışlamak istiyorsunuz.

Mobil teknolojilerin dönüştürücü etkisini, sürdürülebilir bir gelecek sunmak için kullanan Vodafone’da geçmişten günümüze gittikçe güçlenen dijital bir köprü kurmuştur ve bizler insan kimliğimizin taşıdığı tüm değerlerle bu köprünün üstünde daha iyiye ulaşabilmek için ülkemizi kucaklıyoruz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki formu doldurarak yorum bırakabilirsin. Kişisel bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaz.

Yorumun gönderiliyor. Sayfayı kapatmamalısın.
Captcha

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunmamaktadır