Alper Alten ile Babalar Günü

8 Haziran 2018

1 görüntülenme

Müşteri Operasyonları Özel Projeler Kıdem Müdürü Alper Alten ile "Babalar Günü" özel röportajı gerçekleştirdik. Deneyimlerini paylaşmayı seven Alper Vodafone'da pek çok yöneticiye mentorluk yapıyor ve farklı bakış açılarını aktarıyor. 

B.Özer : Meslek hayatınızda kaçıncı yılınız, babalığınızdaki kaçıncı yılınız? Kaç çocuğunuz var yaşlarını öğrenebilir miyiz?

A.Alten: Meslek hayatımın 12. yılındayım. 2,5 yaşında ikiz bebeklerim var. Gece ve Uzay’ın babasıyım.

B.Özer :''Baba olduktan sonra kendi mutluluğunuzdan çok çocuklarınızın mutluluğu önemlidir'' demiş Balzac. Baba olduktan sonra sizde böyle hissettiniz mi? hayatınızda  neler değişti?

A.Alten: Elbette ama sadece mutluluk değil. Daha geniş bir perspektifte, çocuklarım olunca tüm değerlerim, önceliklerim, yaşamdaki anlam referanslarım hepsi değişti. İnsanın kaygıları ve korkuları da dönüşüyor. Anneler hamilelik döneminde çocukla olan ilişkisini evrimsel bir düzlemde kuruyor. Babalar için daha çok devrimsel bir dönüşüm. En azından ben böyle hissettim.

B.Özer :Eşinize çocuklarınızın bakımı konusunda destek olmuş muydunuz?

A.Alten: İkiz sahibi olmanın getirdiği zorluklardan dolayı mı bilmiyorum ama bizde durum “destek”in biraz ötesinde gerçekleşti. Bakımda ciddi bir iş bölümü yaptık. Yıkadığım biberonun değiştirdiğim bezin haddi hesabı yok anlayacağınız .

B.Özer :İlk  babalar gününüzü hatırlıyor musunuz ? Çocuklarınız size ilk kez baba dediklerinde neler hisset miştiniz?

A.Alten: Çok zaman geçmedi hatırlıyorum.  Açıkçası aklıma ve gönlüme daha çok kazınan anlar, sözlü iletişimden ziyade bakışlarla ve dokunuşlarla gerçekleşen iletişim. Çocukların korktukları zaman kucağınıza çıkışı, işten geldiğinizde gözlerindeki parıltı kelimelerin gücünün ötesinde. Anne, baba olmak da zaten bu aşkın duygularla dolu olduğundan anlatılması zor duyguları barındırıyor.

B.Özer :Babanıza aldığınız ilk hediyeyi hatırlıyor musunuz?

A.Alten: Babalar kategorik olarak biraz şansızzızlar. Gömlek, kravat ve dolma kalem üçgenine sıkışmış durumdalar. Ben de sanırım kravat almıştım.

B.Özer :Size gelen ilk Babalar Günü hediyesi neydi ve neler hissettiniz?

A.Alten: Henüz bir hediye gelmedi.

B.Özer :Çocuklarınızla birlikte neler yapmaktan hoşlanırsınız? Beraber yaptığınız hobileriniz var mı?

A.Alten: Ben hala lego alıp modeller kurarım. Onlarla beraber lego gibi oyuncaklarla birşeyler inşa etmeyi seviyorum. Yaşları küçük olduğundan henüz playstation gibi mecralara beraber akamadık, ama heyecanla bekliyorum.

B.Özer :Bir baba olarak çocuklarınızla ilgili hayaliniz nedir ?

A.Alten:Ulaşamayacakları ama ulaşmak için çabalarken kendilerini gerçekleştirebilecekleri hayalleri olsun isterim. Hayatta güçlü tutkuları ve bu tutkuların peşinden gidecek cesaretleri olsun isterim.

B.Özer :Vodafone  Dijital dönüşümün liderliğini yapıyor , siz çocuklarınızla nasıl dijital bir iletişim sağlıyorsunuz?

A.Alten:Mesaide olduğumda ya da şehir dışında olduğumda videolu görüşmeler çok işe yarıyor. Dijital araçlarla etkileşimleri tüm yaşıtları gibi ileri düzeyde.

B.Özer: Genelde evde her şeyi en son babalar duyar. Sizin evde durum nasıl ?

A.Alten: Şu aşamada kızım sağolsun herkes herşeyi eş zamanlı duyuyor J Açıkçası ataerkil geleneksel bireylerden oluşmuyor ailemiz, o nedenle en son duyacağımı sanmıyorum.

B.Özer: Çocuklarınıza bırakabileceğiniz en büyük miras sizce nedir?

A.Alten: Öğrenme açlığı, merak ve eleştirel düşünce gücü.

B.Özer: Babalar gününde Vodafone’da çalışan babalara mesajınız nedir ?

A.Alten: Tüm babaların babalar gününü kutluyor ve kendilerine kolaylıklar diliyorum. 

Yorum Yaz

Aşağıdaki formu doldurarak yorum bırakabilirsin. Kişisel bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaz.

Yorumun gönderiliyor. Sayfayı kapatmamalısın.
Captcha

Yorumlar

Esra durmaz
11 Haziran 2018 13:21
Ikiz anneside babası da olmak ayrı bir şans allah şansınızı hep daim kılsın. Güzel ailenizle hep mutlu olun.