Röportaj-seyahat

Özge Ulusoy'un Seyahat Günlüğü

23 Mayıs 2016

1150 görüntülenme

Klasik Bale mezunu, Miss Turkey 2003 ikincisi, profesyonel,manken,sunucu, sinema ve dizi oyuncusu ve Vodafone Müşterisi… On parmağında on marifet ,güzel,nazik,çalışkan, ailesine düşkün Özge Ulusoy ile seyahat üzerine röportaj gerçekleştirdik...

Belgin:Özge senin için tatilin anlamı nedir?

Özge Ulusoy: Tatilin anlamı çok büyük tabii. Bütün sene çok yoğun bir çalışma tempom oluyor ve tatile çok fırsat bulamıyorum aslında... İşim dolayısı ile yaptığım seyahatler tatil sanılıyor ama çok azını tatil ile birleştirebilyorum. Yeni yerler görmek, yeni şeyler öğrenmek, dinlenmek ve eğlenmek benim için tatil demek. 

Belgin: Bugüne kadar kaç ülkeye seyahat ettin? Bundan sonra görmek istediğin, listende olan yerler neresi ? Bü ülkeler sende nasıl bir merak uyandırdı?

Özge Ulusoy: İş ve tatili birleştirirsek çok fazla ülke ve şehir görme fırsatım oldu ama tam sayı vermem imkansız. Aslında hedeflediğim ve görmek istediğim çoğu yere gittim diyebilirim. Uzak Doğu ve Avustralya bende merak uyandıran ülkeler.

Belgin: Kısa tatilleri mi uzun tatilleri mi tercih edersin?


Özge Ulusoy: İkisinin de yeri ayrı... Daha çok kısa tatiller yaptığım için uzun ve bol dinlenmeli tatile hasretim ama çalışmakta benim motivasyon kaynağım o yüzden halimden çok memnunum. 

Belgin: Kimlerle seyahat ediyorsun?

Özge Ulusoy: Ailem, arkadaşlarım veya erkek arkadaşımla. Ben de bir cok insan gibi paylaşmadan tatilden hiç tat alamıyorum. En yakın tatil arkadaşım da annem. 

Belgin: Bugüne kadar gezdiğin ülkeler veya şehirler arasında burayı unutamıyorum,burası beni çok etkiledi dediğin yer desem aklına ilk neresi gelir ?

Özge Ulusoy: Sanırım Singapur ve Dominik ilk siralarda olur.

Belgin: Özge, gezdiğin yerler arasından tekrar tekrar gitmekten keyif aldığın yer desem?

Özge Ulusoy: Kesinlikle Amerika derim. Özellikle Los Angeles’ı çok seviyorum ve sanırım hiç bıkmadan tekrar tekrar gidebilirim.

Belgin:Geçen sene LA ve Vegas’ı gezdin , ben de bu yaz Vegas’a gideceğim, tavsiyelerini alabilir miyim?

Özge Ulusoy: Los Angeles’da Robertson Boulevard ,Rodeo Drive ve Malibu mutlaka görülmesi gereken yerler.Vegas’ta ise  Bellagio Oteli tavsiye ediyorum.

Belgin: Bugüne kadar yaşadığın en romantik seyahatin neresi oldu?

Özge Ulusoy: Romantizim deyince herhalde aklıma klasik Paris veya Monaco gelir. Açık deniz yolculukları da bana çok romantik gelir.

Belgin: Diyelim ki sana 1 ay izin verildi, hadi rotanı belirleyelim…

Özge Ulusoy: Bir noktada kalabileceğimi pek sanmıyorum.Kesin bol duraklı bir tatil olur. Amerika veya Latin Amerika ülkeleri rotamda olabilir.

Belgin: Biraz da her kadın gibi alışverişten bahsedelim, seyahatlerinde alışveriş yapar mısın? Sık sık da defileler ve çekimler için seyahat ediyorsun en son annenle birlikte Mykons’daydın değil mi?

Özge Ulusoy: Alışveriş tabi ki benimde tatil anlayışımin bir parçası ama hiçbir zaman cok abartmam. Gittiğim yere göre  Türkiye de bulamayacağım veya daha uygun fiyata alabilecegim bir şeyler varsa onları alırım sadece . Yurt dışında da indirimleri takip ederim. Annemle olan Santorini hem iş hem de küçük bir kaçmaktı benim için.

Belgin: Yunan kültürünü ve yemeklerini nasıl buldun? Armağan Hanım da beğendi mi?

Özge Ulusoy: Biz daha önce de gitmiştik, Yunanistan’ı seviyoruz. Özellikle de adalarını... Kültürü ve yemekleri bize yakın, tabii o yuzden çok enteresan bir şey de çıkmıyor karşımıza.

Belgin: En büyük hayalkırıklığını hangi seyahatinde yaşadın?

Özge Ulusoy: Yaşadığım büyük bir hayal kırıklığı yok en fazla hava muhalefeti üzmüştür beni ama o bile çok nadir başıma geldi.

Belgin:Tatil rotalarını nasıl seçersin? Kültür gezileri mi ? Deniz, kum, güneş gezileri mi? Kayak tailleri mi?

Özge Ulusoy: Aslında hepsinden ortaya karışık en sevdiğim… Seneye hepsine dair birşeyler katarak tatillerimi yaymaya çalışıyorum. Müze ve tarihi gezilerini de cok seviyorum ,deniz de çok çekici o yüzden seçim yapmak imkansız.

Belgin: Seyahate çıkarkan valizinde olmazsa olmaz eşyaların, kıyafetlerin nelerdir?

Özge Ulusoy: En önemlisi spor ayakkabılarım mutlaka olur. Onun dışında kişisel bakım malzemelerim de ben nereye onlar oraya… Gerisi mevsime ve gittiğim yere göre değişkenlik gösteriyor.

Belgin: Yurtdışında tarihi yerler desem aklına nereleri geliyor?

Özge Ulusoy: İlk Roma geldi aklıma. Sonra da Brugge sanırım.

Belgin: Türkiye’de gezdiğin şehirler arasında en çok sevdiğin şehiler neresi? Ailen Ankara’da yaşıyor ve her yaz İzmir’de ailece askeri kampa mutlaka gidiyorsunuz değil mi ?

Özge Ulusoy: Biliyorum klasik olacak ama gerçekten ülkemizin her köşesi çok güzel. En son Trabzon’a gittik iş için , Trabzon’a hayran kalmamak imkansız. Annem İzmirli babam Ankaralı ikisine de çok sık gidiyoruz bu yüzden. Ama sanırım benim en sevdiğim şehir yine de İstanbul.

Belgin: Türkiye’de bundan sonra en fazla gitmek istediğin yer neresi?

Özge Ulusoy: Şanlıurfa ve Mardin’e gitmek isterim.

Belgin: Seyahatte iken asla kaçırmam dediğin şeyler nelerdir ? Bir seyahatin olmazsa olmazları neledir?Örneğin  300 yıllık önce bir yapıya girdin, ne hissediyorsun ?

Özge Ulusoy: Seyahate çıkmadan önce  kaçırmak istemediğim yerleri not alıyorum ve hepsine gitmeye çalışıyorum. Mutlaka önceden ufak bir araştırma yapıp öyle gidiyorum, o zaman daha heyecanlı geliyor bana. 300 yıllık bir yapıya giriyorsam orada ki yaşanmışlığa hakim oluyorum bu da hayal gücüne ve hisleri anlamama katkıda bulunuyor.

Belgin: Otel konaklamalarındaki tercihin nedir ?

Özge Ulusoy: Merkezi olması benim için çok önemli, çünkü tatiller de elimden geldiğince her yere yürüyerek gitmeye çalışırım. Ne kadar çok yer görsem kardır …

Belgin: Gittiğin ülkelerden oraya özgü  bir şey alır mısın ? Kolleksiyoncu musun?

Özge Ulusoy:  Kolleksiyoncuyum demek iddalı olur ama yakalayabildigim kadar, zevkime uygun şeyleri alırım. Yöresel bir şeyler almak en güzeli.

Belgin: Spor yapmayı çok seviyorsun, seyahatlerinde formuna dikkat etmeye ve spor yapmaya devam ediyor musun? Yoksa dönüşte mi pilatese koşuyorsun? 

Özge Ulusoy: Ben tatillerde hatta iş seyahatlerimde de spor yapmamla meşhurumdur. Otelde spor yapabileceğim bir yer yoksa çıkar sokakta yürürüm ama yine de dönünce pilatese de koşarım 😋

Belgin: Benim de en çok görmek istediğim yerlerden biri Hong Kong’du, sen geçen sene gittin bize Uzak Doğu seyahatinden biraz bahsedebilir misin?

Özge Ulusoy: Çok büyüleyici ve güzeldi. Uzak Doğu çok başka bir kültür olduğu için çok daha heyacan verici geliyor. Seyahatimiz de çok güzel geçti merak ettiğime değdi.

Belgin: Seyahatlerinde cilt ve saç bakımı için neler yapıyorsun? Tavsiyelerin neler olur?

Özge Ulusoy: Ben klasik rutinimi yanımda taşıyorum. Hava nasıl olursa olsun güneş koruyucum, saç uçlarım için minik bir bakım yağım, cilt serumlari ve tabii hepsinden önemlisi vitaminlerim hep yanımda olur.

Belgin: Bu yaz için seyahat planların hazır mı?

Özge Ulusoy: Hayır değil şu an yoğun bir tempom var o yüzden hiç plan yapamadık. Belki ilerleyen zamanlarda...

Belgin: Seyahat edeceklere ilk kez yurt dışına çıkacaklarına tavsiyelerin nelerdir ?

Özge Ulusoy: Çok eğlenmeleri ve oranın tadını çıkarmaları. Başka hiçbir tavsiye bu ikisi kadar keyif veremez.

Belgin: Sevgili Özge , vakit ayırdığın ve röportajımıza katıldığın için çok teşekkür ediyorum. Mesleğinde başarılarının devamını diliyorum…

Özge Ulusoy: Ben de teşekkür ediyorum , herkese keyifli seyahatler diliyorum…

Yorum Yaz

Aşağıdaki formu doldurarak yorum bırakabilirsin. Kişisel bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaz.

Yorumun gönderiliyor. Sayfayı kapatmamalısın.
Captcha

Yorumlar

Metin Erkmen
24 Mayıs 2016 22:02
Belgin Hanımın süprizlerle dolu röportajları devam ediyor :) Çok güzel ve değişik bir röportaj olmuş. Elinize sağlık ve tebrik ederim...