Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri "Teoman"

26 Haziran 2016

317 görüntülenme

Bir Haziran akşamı... Sıcak esen bir rüzgar... Kalabalık, telaşlı yürüyen bir sürü insan... Acele ile Açıkhava’da yerlerine yerleşiyorlar, heyecanlılar az sonra konser başlayacak ve Teoman’ı dinleyecekler...

24 Haziran akşamı Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri’nde Teoman hayranları ile buluştu. Türk Rock müziği sanatçısı ve söz yazarı olan Teoman sevenlerine muhteşem bir rock akşamı yaşattı.

Harbiye Açıkhava’da 3972 kişilik seyirci kapasitesinin tamamı dolmuştu,hayranları tüm şarkılarda Teoman’a eşlik etti. Bazen Teoman sustu hep bir ağızdan hayranları şarkılarını seslendirdi, işte o anlar gerçekten görülmeye değerdi... 

Teoman'ı izlemeye gelenler arasında Vodafone Müşteri Hizmetleri Direktörümüz Hakan Çelik'de vardı, tüm konseri eşi ile el ele izleyen Hakan Bey şarkılara da eşlik etti. 

Teoman tam zamanında sevenlerinin karşısındaydı, siyah bir takım giymişti. Her zamanki gibi kendine özgü tavırları dikkat çekiciydi. 3 saat boyunca sahnede kaldı ve hayranlarına tam bir müzik şöleni sundu. Muhteşem konserde Teoman müzikseverlere üç farklı sürpriz de yaptı. Ünlü sanatçı dinlemeyi sevdiği ve genç müzisyenleri de sahnesinde ağırladı ve kendilerine bir fırsat sunmuş oldu. Yavru, Güney Marlen ve Kalben Açıkhava'da Teoman hayranlarının karşısına çıktılar.

Güney Marlen, Teoman ile düet yaptı.

Teoman “Assolist olduğu için onu sona bıraktım” dediği Kalben'i sahneye davet etti. Kalben'in sesi de sahne hakimiyeti de oldukça başarılıydı. 

Teoman ve Kalben'in birlikte seslendirdikleri ‘Saçlar’ şarkısı büyük beğeni topladı. Kalben" Ben ergendim Teoman'ı dinlerdim , şimdi onunla birlikte sahnede şarkı söylemek müthiş" diyerek duygularını ve heyecanını dile getirdi, sahneden Teoman'a sarılarak ayrıldı.

Teoman 49 yaşında. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Sosyoloji, toplum ve insanın etkileşimi üzerinde çalışan bir bilim dalı. Belki de bu yüzden Teoman’ın tüm şarkıları hit, yaşadığı şehiri ve toplumu tüm şarkılarına yansıtabilmiş. Şarkıları çoğunlukla otobiyografik. Kendi çocukluğundan,gençliğinden, hayatından kesitler var şarkı sözlerinde. Aşkları da ayrılıkları da hüzünleri de… Belki de o yüzden bu denli samimi. Bu nedenle herkes o sözlerde kendi yaşadıklarından birşeyler buluyor…

Teoman Çoban Yıldızı

Yüzme bilmeden, 
Daha deniz görmeden, 
Hiç güneşte yanmadan.. 
Şimdi ölmek istemem bir kalbi sarmadan, 
Aşkı tatmadan daha, 
Onla sarhoş olmadan, 
Hiç sevişmeden daha.. 
Şimdi ölmek istemem daha hiç gülmeden, 
Çoban yıldızı... 

Teoman'ın vokalisti ve kemanisti Melisa Uzunarslan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman ve Kompozisyon bölümleri Lisans Mezunu.İlk single'ı 'DuyBeni'yi çıkardı.Birçok Albüm, Dizi ,Film ve Reklam Müziğinde Solo keman ve Yaylı grubu ile yer almıştır. Oldukça başarılı bir kariyeri olan Melisa sahnede kemanını adeta konuşturdu ve dakikalarca alkış aldı. 

Teoman müzik kariyerine 19 yaşındayken,1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başladı. Dokuz tane stüdyo albümü üç tane de toplama albümün sahibi .Verdiği bir röportajda kızı Zeyno’nun da müziğe yetenekli olduğundan ve sürekli müzik dinlemek istediğinden bahsetmiş.

İstanbul'da Sonbahar şarkısında Teoman ıslık çaldı, o ıslık orkestra gibiydi adeta.Elleri ceplerinde Çoban Yıldızı şarkısını söylerken, tüm seyirciler çakmak ve telefonlarının ışıkları ile binlerce ateş böceği gibiydiler. Orhan Aksoy'un şarkısı Gemiler şarkısı Teoman'ın yorumu ile gerçekten müthişti.

Bir an için çıksam
Hayatımdan
Yanık tenli omuzunda
Haykırsam maziden, uzaklardan
Şu anda yanında
Deniz rüzgara karışmış güneşte
Dalga sesleri vardı gülüşlerde
Sen geçerkten sahilden sessizce
Gemiler kalkar yüreğimden...

Ara verildiğinde ise Red Lounge'a giderek birşeyler içtik. Vodafone Red’liler 16-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri’nde %20 indirim imkanından faydalandılar.

Biz de Vodafone Red hatıra fotoğrafımızı çektirdik.

Aynı anda utanmadan 
Hem kırıcı, hem kırılgan 
Yordun beni gönülçelen 
Gönülçelen 
Biraz gerçek, biraz yalan 
Hem yara bandım, hem yaram 
Bitsin artık gönülçelen

 

Yıllar önce ben Teoman’ın konserini Rumeli Hisarı’nda izlemiştim. Bu O’nu ikinci kez izleyişim, yıllar O’na olgunluk getirmiş,baba olmak iyi gelmiş. Seyirci ile iletişimi daha sıcaktı, yine kendine has bir duruşu ve tarzı vardı ama şarkısında söylediği gibi O’nun tabiatı böyle...

Napim tabiatım böyle vura vura dip oldum

Ona buna dert oldum yana yana söndüm

Çelindi gönlüm yaşamadan öldüm

İnsanlardan kaçarım, zor sorular sorarım...

Rock müzik, genellikle tek başına yapılmaz. Sanatçı ismi olarak ortaya tek bir ad çıkabilir ama genellikle bu müzik türü, bir grupla yapılır.Elektro gitarist, bas gitarist, bateri ve saksafon, keman ile Teoman'ın ekibi de harikaydılar. Bu unutulmaz gece için teşekkür ederiz... Müziği bırakma Teoman bazıları sadece müzik için doğmuş olabilirler... 

Teoman, konser bitiminde uzun uzun alkışlanmasının ardından ‘Yağmur’ şarkısıyla bis yaparak dinleyenlerini kırmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki formu doldurarak yorum bırakabilirsin. Kişisel bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaz.

Yorumun gönderiliyor. Sayfayı kapatmamalısın.
Captcha

Yorumlar

Metin Erkmen
27 Haziran 2016 00:00
Bir Haziran ayı akşamı için harika bir etkinlik olmuş. Tebrikler :)