Teknoloji

iPhone Model Cihazlarda İnternet Kullanımlarını İnceleme ve Aşım

26 Ekim 2017

122 görüntülenme

Özellikle çok sık şekidle internet aşımı yapan biri iseniz bu konu tam size göre. Apple iPhone model cihazlarda  internet kullanımlarınızı detaylı olarak inceleyebileceğiniz ve kısıtlandırabileceğiniz bölümler yer almaktadır.  

 

Aşağıdaki adımları takip ederek iPhone model cihazınız üzerinde  veri kullanımlarınızı inceleyebilir ve  uygulamaların veri bağlantısını sağlamasını önleyebilirsiniz. 

 

Ayarlar >> Hücresel 

 

Yukarıda yer alan adımları takip ettiğinizde açılan ekranın alt kısımlarında aşağıdaki resimde yer alan kısım ile karşılaşacaksınız .

 

 

Bu  bölüm üzerinde aynı zamanda uygulamaların hemen altında kaç mb/Gb olarak  internet kullanımı sağladığı'da gözükecektir. Bu bölümden interenet bağlantı yapmasını istemediğiniz uygulamaların karşısında yer alan çubuğu çekerek  o uygulama için internet bağlantısını kapatabilirsiniz.

 

 

 

Ek olarak yine aynı sayfanın en alt kısmında WiFi-Yardımı adlı bir bölüm yer almaktadır.Apple iPhone model cihazlarda yer alan bu özellik Wi-Fi ağınızın kalitesiz ( yavaş , koparak bağlantı vb. ) herhangi bir uyarı vermeden  otomatik olarak hücresel veriye geçmekte. Dolayısıyla veri boyutu yüksek dosyalarımızı Wi-Fi üzerinden indirdiğimizi sanarken bu özellik Hücresel veriye geçirebiliyor. 

 

Bu işlem esnasında cihaz herhangi bir uyarı vermemektedir. 

 

Bol bol mesajlaşmanız ve internette sörf yapmanız dileği ile.

Yorum Yaz

Aşağıdaki formu doldurarak yorum bırakabilirsin. Kişisel bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaz.

Yorumun gönderiliyor. Sayfayı kapatmamalısın.
Captcha

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunmamaktadır